Už to horko nevydržím...!

31. července 2018 v 15:48 | Aspinka |  Já a Asperger
Tyhle vedra, kdy se nedá ve dne žít a v noci spát, jsou strašná asi pro každého. Pro mě jako Aspergera je to doslova neúnosný! Nejradši bych trávila celý den a celou noc ve studené sprše, což pochopitelně nejde, a ani si jí nemůžu dávat několikrát denně, protože ta studená přeci jen také moc nepomáhá - tělo se po ní akorát o to víc zahřeje. Nejradši bych se svlékla z kůže, ale to také nejde. Prostě není úniku. Být dítě, nebo se nesnažit mít nad sebou trochu kontrolu, abych autisticky nevybuchla, tak asi začnu dupat, vztekat se a brečet, že už to nevydržím, ať to sluníčko někdo zhasne!

Celé dny nedělám téměř nic. V ideálním případě sedím doma a nehýbu se. Předevčírem jsme se byli s přítelem koupat, ale ačkoliv jsme měli deku celý den ve stínu, stejně mi bylo nakonec z toho sluníčka špatně. Stačilo, že jsme na něm byli, když jsme byli zrovna ve vodě. Vůbec nechápu, jak to ostatní můžou zvládat a ještě mít deku na sluníčku. Já si i tak připadám upečená jak kuře (nebo napařená jak knedlík, jak řekla zase naopak moje maminka :D).

Včera večer jsem měla pocit, že je vedro ještě větší. Anebo jsem to víc vnímala, protože jsem už byla nervózní z toho, že nepřišel ten příjemný ochlazující vzduch a tušila jsem, že se ani nevyspím. Propadla jsem autistickému přetížení, kdy mě začalo nervovat úplně všechno. Televize, to, že přítel na mě vůbec mluvil, že žvýkal jídlo, že si šel udělat šťávu před spaním... Musela jsem mu i říct, ať na mě ideálně ani nesahá a neleží moc blízko mě. Nesnesla jsem jakékoliv další teplo navíc. Uklidnila jsem se, až po tom, co jsme zapli větrák.

Dnes jsem byla chvíli venku, abych si vyzvedla novou kartu k účtu. Přežila jsem, ale jakmile jsem se dostala zpět do bytu, kde jsem také nenašla žádné ochlazení a příjemný vzduch, začínala jsem mít opět před meltdownem. Život autisty je někdy opravdu velmi náročný. Doufám, že to vedro brzy skončí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.